Ne zaman ve hangi düğün pastası?

Html KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml Kodlar

. YENİ WEB SİTEMİZDE YENİ MAKET PASTA RESİMLERİMİZ VE %30 İNDİRİM KAMPANYAMIZ İLE HİZMETİNİZDEYİZ.
Html KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml Kodlar

Ne zaman ve hangi düğün pastası?

            Yaz düğünlerinde daha çok meyve, kış düğünlerinde çikolata tercih ediliyor. Ancak çikolata pastanın dik durmasını sağlayan bir çimento işlevi gördüğü için vazgeçilmez bir malzeme. Erkekler genellikle yoğun ve acı bitter çikolata severken, kadınlar meyveli ve kremalı tatlara yöneliyor. Yine de düğün pastasında son söz her zaman gelin adayının oluyor.
          Türkiye’de seçim daha çok hafif olmasından yana. ısmarlanan pastaların lezzeti ikinci planda kalabiliyor. En sevilen meyveli pastalar şeftalili ve bademli. Damak tadına düşkün olanların kalbini ise, “nougatine” çalıyor. Yani Belçika çikolatasıyla hazırlanmış krema ve franbuaz püresiyle lezzetlendirilmiş keklerdir. İçinde de pralinli kıtırlar bulunuyor. Çikolata gibi krokan da çok seviliyor.
          Düğünlerde dekorasyon konsepti çok önemli. Dolayısıyla mekandaki süslemeler mutlaka dikkate alınıyor. Hatta gelinliğin modeli bile pastanın hazırlanmasında üstünde durulan unsurlardan biri. Gelinliğin üzerindeki bir desenden ve süslemelerden yola çıkarak pastanın süslemesi yapılabiliyor. Farklı renk yansımalarıyla pastaları şıklaştıran ışıltılı şeker hamurları, siyah-beyaz detaylar, üzerinde gelin ve damadın isimleri veya baş harfleri yazan modeller de son zamanlarda oldukça popüler. En çok tercih edilen ise romantik temalı beyaz düğün pastaları. Düğün pastalarının klasiklerinden krem tonları ve beyazlar kullanılıyor. Fark isteyenlere turkuaz, altın, yavruağzı, lila, pembe ve hatta rengarenk pastalar ustalar tarafından tasarlanmaktadır. Romantik temalı pastalarda kullanılan doğadaki çiçekler harika duruyor.

Alıntı: http://www.genckizlar.net/gelin-dunyasi/69761-ne-zaman-hangi-dugun-pastasi.html

Reklamlar
Bu yazı Düğünlerde Pastalar içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s