Düğün Pastanızı seçerken bu sorulara ve tavsiyelere DİKKAT..

Html KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml Kodlar

. YENİ WEB SİTEMİZDE YENİ MAKET PASTA RESİMLERİMİZ VE %30 İNDİRİM KAMPANYAMIZ İLE HİZMETİNİZDEYİZ.
Html KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml KodlarHtml Kodlar

Düğün Pastanızı seçerken bu sorulara DİKKAT..

           Düğün pastanız için doğru pastacıyı bulmak o özel günde hayal kırıklığına uğramamak adına çok önemlidir. Tabi sizin de tam olarak nasıl bir pasta istediğinizi bilmeniz gerek ki pastacınızı doğru yönlendirebilesiniz. Pastacınıza soracağınız sorularla her şeyin mükemmel olmasını garantileyin.

Soru :      Daha önceden yaptığınız pastaların fotoğraflarını görebilir miyiz ? 
Cevap    Çalışacağınız düğün yardımcılarının size uygun olup olmadığını öğrenmek için her zaman portfolyolarını inceleyin.

 Soru:    Pasta tadımı yapabiliyor muyuz, bunun için ayrıca ücret talep ediyor musunuz ?
Cevap   Pastanın görünüşü kadar tadı da çok önemlidir o yüzden mutlaka önceden bir tadım randevusu isteyin ve bunun için bir ücret uygulayıp uygulamadıklarını öğrenin.

Soru :    Düğün temama uygun bir pasta tasarlayabiliyor musunuz ?
Cevap   Aklınızdaki düğün temanızı pastacınızla konuşarak, size özel bir pasta yapmalarını isteyebilirsiniz. Ama unutmayın ki, özel tasarım pastalar her zaman daha pahalı olur ve daha çok zaman ister.

                                                                   

Soru:    Pasta üstü süsleriniz için örnekler görebilir miyim?
Cevap:   Pasta üstü süsleriniz için de örneklere bakmayı ihmal etmeyin.

Soru:    Fiyatlandırma nasıl yapılıyor ve ön ödeme gerekiyor mu ?
Cevap:   Fiyatlandırma genellikle dilim üzerinden yapılır. Pastanızdan kaç dilim pasta çıkacağını ve dilimlerin doyurucu olup olmadığını öğrenin.

 Soru:   Pastayı düğün mekanımıza siz getirip yerleştiriyor musunuz, yoksa bizim mi birilerini ayarlamamız gerekiyor ?
Cevap:   Bunu da önceden öğrenmeniz çok önemli, düğün günü iki ayağınız bir pabuca girmesin.

 Soru:    Pastamızı sıcağa karşı korumak için neler yapmamız lazım ?
Cevap:    Özellikle yaz düğünü düşünenler için bu oldukça önemli bir soru olacaktır. Maket pasta kullanıp gerçek pastayı mutfakta tutmak isteyebilirsiniz.

Soru   Pastanın tezgahını, tepsisini ve bıçağını siz getiriyor musunuz yoksa bizim mi halletmemiz gerekiyor?
Cevap:   Bu sıklıkla sorulması atlanan bir sorudur fakat bu gibi ufak detaylar son dakikalarda paniğe yol açabilir.

Alıntı: http://dugun.com/makaleler/oku/198/evlenmeden-once-bu-sorulari-sorun:-pastaci
 

                Pasta seçimine hazırlıklı gittiğiniz takdirde her şeyin çok daha kolay ve hızlı ilerlediğini göreceksiniz. Üstelik düğün günü hayal kırıklığı yaşama ihtimaliniz de ortadan kalkmış olacak.

         İşte pastacınıza görüşmelerinizde dikkat etmeniz gereken 7 önemli husus daha:

1) Davetli listenizi kesinleştirin  :

                 Pastanızın büyüklüğü davetli sayınıza göre değişeceği için önce davetli sayınızı kesinleştirmelisiniz. 

2) Pasta tadımı için randevu isteyin  :

                   Pasta tadımına gitmeden önce, sizin için görselliğin mi yoksa lezzetin mi daha önemli olduğuna karar vermeniz tadım sırasında daha kolay karar vermenizi sağlayacaktır. Görselliğin ön planda olduğu bir pastada görselliğin korunması için şeker hamuru kullanılması önerilir ve el işçiliği çok daha fazladır. Bunun yanında işçiliği daha az olan ama saf çukulatanın ve mevsim meyvelerinin damağınızda bıraktığı enfes tadla akılda kalan bir pasta da seçebilirsiniz. Hem görsellikten hem lezzetten vazgeçemem diyorsanız pasta bütçenize ekleme yapmanız gerekebilir, unutmayın.

3) Özel pastalar hakkında bilgi edinin  :

                   Pastacınıza, size özel ne gibi dizaynlar yapabileceklerini ve bunun maliyetini sorun. Mesela eşinizin ve sizin resminizden bir pasta yapabilirler mi, gelinliğinizle bir örnek bir pasta hazırlayabilirler mi veya belirlediğiniz düğün konseptine en uygun nasıl bir pasta yapmayı öneriyorlar öğrenin.

4) Pastacınıza referanslarını sorun :

                  Pastacınıza mutlaka referanslarını sorun ve daha önceki çiftler için yaptıkları pastaların resimlerini görmek isteyin. Böylece o pastacının stilini beğenip beğenmediğinize çok daha kolay karar verebilirsiniz.

5) Hazırlık sürecini öğrenin  :

                  Pastanızın ne zaman hazır olacağını mutlaka öğrenin. Unutmayın ki işçiliği zor olan ve çok katlı pastaların yapımı çok daha uzun sürecektir. Özellikle size özel tasarım yapan ve ünlü bir pastacıyla anlaşmayı düşünüyorsanız düğünden bir iki ay önce randevu almanız gerekecektir.

6) Teslimat ve pasta kurulumu  :

                 Pastacınızla sadece pasta teslimatı için mi yoksa kurulum için de mi anlaştığınızı mutlaka sorun. Genellikle pastacılar sadece teslimatı yapar ve eğer bir organizasyon firmasıyla anlaşmışsanız pastanın kurulumunu onlar üstlenirler. Fakat talebiniz doğrultusunda pastacınız da kurulumu yapmayı kabul edebilir. Bu detayı atlamamaya özen gösterin. 

 7) Ek masraflar  :

            Pastanızda kullanabileceğiniz süsleme çeşitleri sınırsız. Mevsim çiçeklerinden midye kabuklarına, inci boncuklardan gelin ve damat figürlerine, kelebeklerden fiyonklara, uğur böceklerinden nazar boncuklarına kadar istediğiniz her şeyle süsletme şansınız var. İstediğiniz her ekleme ek bir ücret olarak yansıyacaktır, bu nedenle pastacınızla ek masraflar konusunu mutlaka görüşün. Mesela, özellikle sıcak yaz günlerinin başladığı bu günlerde sergilemek üzere maket pasta kullanabilirsiniz böylece gerçek pasta soğuk bir yerde taze saklanır. Bunun nasıl bir ek masraf getireceğini öğrenin. 

.

 Alıntı: http://dugun.com/dugun-pastasi/dugun-pastasi:-bilinmesi-gereken-7-onemli-soru/89
 

Reklamlar
Bu yazı Düğünlerde Pastalar içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s